ד"ר קותי שוהם, אוניברסיטת תל אביב

ד"ר קותי שוהם בעל תואר ראשון במינהל עסקים בהתמחויות מימון ועסקים בינלאומיים, וכן בעל תואר שני ודוקטורט בפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב.

 

כיום קותי משמש ראש הקבץ "ניהול ומחשבה כלכלית" בתכנית הרב תחומית במדעי הרוח באוניברסיטת תל-אביב, ובמסגרת זו מרצה קורסים בנושא פילוסופיה של הכלכלה ופילוסופיה של הניהול.

 

בנוסף קותי מרצה לאתיקה בעסקים במחלקה לכלכלה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה. 

 

לאתר האישי: "פילוסופיה - תיאוריה ומעשה"

ד"ר ירון כהן צמח,  אוניברסיטת תל אביב

PHILONOMIC

מי אנחנו
 
 
 
 

איתי אליאב, כתב את עבודת הדוקטורט שלו בבית הספר ללימודי סביבה ע"ש פורטר בשילוב עם הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן הוא כיהן כעמית מחקר בתר-דוקטורט במרכז אדמונד י. ספרא לאתיקה באוניברסיטת תל אביב, ובמסגרת זו חקר את התשתית האתית של שיטות שונות להנדסת אקלים.

 

כיום הוא מכהן כעמית מחקר בתר-דוקטורט במסגרת פרויקט Global Trust בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, פרויקט הממומן על ידי ה-European Research Council Advanced Grant. במסגרת זאת הוא חוקר את היסודות הרעיוניים של המשפט הבינ”ל בהקשר של התערבות אקטיבית של מדינות בניסיון לשנות תנאי האקלים.

 

איתי בעל תואר ראשון בפילוסופיה וגיאוגרפיה (דו-חוגי) מאוניברסיטת תל אביב, תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, תואר שני בפילוסופיה (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת תל אביב.

עו"ד ד"ר איתי אליאב, אוניברסיטת תל אביב

ד"ר גדי היא בעלת תואר דוקטור ממכון כהן לפילוסופיה והיסטוריה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת CUNY, ניו יורק. נועה עוסקת בבירור מושגי, מתעניינת בעיקר בשילוב של פילוסופיה, תיאוריה חברתית, תיאוריה של התרבות ופילוסופיה של ההיסטוריה.

 

בעלת ניסיון הוראה רחב המשתרע על תחומי ידע רבים הכולל, בין היתר, אפיסטמולוגיה, פילוסופיה של המוסר, פילוסופיה פמיניסטית, פילוסופיה של מציאות וירטואלית, ביקורת תרבות, ביקורת מדע ואקזיסטנציאליזם. 

 

נועה מלמדת באוניברסיטת תל אביב קורסים פופולריים על תרבות דיגיטלית ועל תרבות זמננו.

ד"ר נועה גדי, אוניברסיטת תל אביב

 

ד"ר שרון חפץ מנהל את מחלקת המחקר האסטרטגי בבנק הפועלים. שרון עבד במשך שבע שנים בסניף ניו יורק של חברת הייעוץ הגלובלית Mckinsey , כאנליסט בכיר ומומחה תוכן בתעשיית הבנקאות. במסגרת תפקידו שרון עבד עם בנקי ההשקעות הגדולים בעולם, בנקים מסחריים, חברות כרטיסי אשראי וחברות Fintech.

 

ד"ר חפץ חוקר את המערכת הפיננסית הגלובלית ומלמד באוניברסיטת תל-אביב את תולדות המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008. כמו כן הוא מעביר קורסים בנושא התפתחות התאגיד המודרני.

 

שרון הוא בעל תואר ראשון בפילוסופיה והיסטוריה מאוניברסיטת תל-אביב ודוקטורט בהיסטוריה עתיקה ומדע הדתות מאוניברסיטת Princeton, ניו ג'רסי.

ד"ר שרון חפץ, אוניברסיטת פרינסטון

 

דן תמיר הוא מומחה להיסטוריה פוליטית וסביבתית. הוא מרצה במכון הערבה ללימודי הסביבה  ועמית הוראה במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון בנגב; במקביל, הוא עוסק במחקר היסטורי במסגרת המחלקה ללימודי סביבה באוניברסיטת ציריך ובמכון קבנר להיסטוריה גרמנית באוניברסיטה העברית.

 

ד"ר תמיר הוא בוגר החוג ללימודי אסלאם ומזרח תיכון באוניברסיטה העברית ומוסמך המחלקה ללימודי סביבה באוניברסיטת ציריך, שבה גם סיים את לימודי הדוקטורט. תחומי המחקר שלו הם פשיזם ותנועות ימין קיצוני, תפקידה של הסביבה בסכסוכים אלימים, והאופן שבו מתמודדות חברות עם תנאים סביבתיים משתנים.

 

תמיר שימש בעבר ככתב וכעורך בדסק החוץ של עתון "הארץ"; הוא ממקימי רשת מדעי הרוח הישראלית ומשמש כיום עורך שותף בה.

בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני ושלישי בהיסטוריה. למדה בירושלים, תל אביב, קונסטנץ ולייפציג. עבדה בשמונה השנים האחרונות כיוזמת ומארגנת של אירועי תרבות ואקדמיה, וקודם לכן ככלכלנית. הדוקטורט שלה עסק בקשר שבין כסף ומדינה בגרמניה במאה ה-19, ובהשפעות השינויים על היחס כלפי יהודים. מחקריה כיום מתמקדים בממדים הפוליטיים והדתיים של הכסף.

 

מעבירה קורסים והרצאות העוסקים במגוון היבטים של הכסף: בשורשי הולדתו של הכסף, בקשר שבין אלוהים לבין כסף, בתפקידו של הכסף במדינה המודרנית בעיצוב תודעה לאומית, בשינויים שעבר הכסף בעת המודרנית, ובעצם השאלה "מהו כסף?".

 

ד"ר גורדון מעבירה הרצאות על ההיסטוריה הגרמנית המודרנית ועל גרמניה העכשווית, ובכלל זה גרמניה וגוש היורו, ועל הקשר בין יהודים לבין כסף לאורך ההיסטוריה עד היום.

ד"ר דן תמיר, אוניברסיטת ציריך, שווייץ

ד"ר שרון גורדון, האוניברסיטה העברית, ירושלים

 
 

ד"ר ירון כהן צמח שימש במשך 10 שנים עורך בכיר באתר TheMarker, וכיהן כראש מערכת ועורך בפועל של האתר במשך כ-8 שנים. הוא בעל טורים בנושאי עסקים וכלכלה, תקשורת וטכנולוגיה. ירון מרצה ומעביר סדנאות מתקדמות במסגרות אקדמיות בתחומי הניהול, הכלכלה, התקשורת והפילוסופיה:

 

  • מוסר ועסקים - סמינר מתקדם, המחלקה לכלכלה וניהול, האוניברסיטה הפתוחה 

  • היסטוריה ופילוסופיה של המחשבה הכלכלית - בית הספר לניהול וכלכלה, המכללה האקדמית, תל אביב-יפו והתוכנית הרב תחומית במדעי הרוח, אוניברסיטת תל אביב

  • רטוריקה, תקשורת, ועיתונות כלכלית - התוכנית הרב תחומית במדעי הרוח, אוניברסיטת תל אביב.

 

לאתר האישי: "ביקורת המציאות"

 

הסגל של פילונומיק מורכב ממרצים מתחומי מדעי הרוח ופילוסופיה, בעלי ניסיון רב בהרצאות במסגרות אקדמיות, בארגונים ציבוריים ובמערכת העסקית.

 

אנחנו מלמדים קורסים בתחומי הפילוסופיה של הניהול ושל הכלכלה, קבלת החלטות, כתיבה עסקית ורטוריקה, מחשבה כלכלית, תקשורת כלכלית, פוליטיקה ועוד. 

מרצים אורחים